Kto sme

Vitajte na našom eshope fešandy a štramáci,

veľmi nás teší, že si objavil náš web. Za našou značkou Ancug sa skrývajú mená Laco a Lubo, ktorí to tu všetko spískali.

Zrejme ti samotné slovo Ancug znie povedome, jeho pôvod je v nemeckom slovíčku der Anzug, čo v slovenčine znamená oblek. My sme sa pre tento názov rozhodli z dôvodu, že sme obaja z rôznych kútov Slovenska a aj samotné slovíčko ancug sa časom stihlo na Slovensku udomácniť v rôznych krajoch v niekoľkých nárečových tvaroch:

Ancúg (Liptov, Orava, Trnava)

Ancug (Rusíni, Zemplín)

Ancug (Šariš, Sotáci)

A prečo práve pôvodom nemecké slovo? Jednoduché, v súčasnosti obaja žijeme v Bratislave, ktorá bola ešte v 19. storočí mnohonárodnostným mestom, kedy Nemci tvorili väčšinu obyvateľstva.

Tým pádom Ti už musí byť jasné, že slovo Ancug zosobňuje v skratke všetko čo sme a čomu sa venujeme :)

Naše veci reprezentujú to čo sa nám samotným páči a chceli by sme sa o to podeliť aj s Tebou. V súčasnosti s nadšením pracujeme hlavne na našej prvej kolekcii eMHádé v ktorej postupne pribudne viacero kúskov.

Na výrobe samotných produktov spolupracujeme s lokálnou firmou, ktorá zabezpečuje potlač. Používame textil značky Stanley & Stella, ktorá je držiteľom certifikátov Fair Wear Foundation a Global Organic Textil Standard.

Pri výrobe našich produktov používame výlučne sieťotlač, ktorá sa vyznačuje vysokou kvalitou, rýchlosťou a presnosťou tlače až do najmenších detailov. Má výbornú stálosť farieb a je najtrvácnejšia spomedzi všetkých tlačových techník.

Aby si s nami mohol držať krok tak nám daj určite páčika na našej facebookovej stránke, prípadne pridaj srdiaško* na instagrame

Ak máš akúkoľvek otázku (preferujeme tie ohľadom eshopu, ale kľudne skús aj off-topic), alebo potrebuješ vrátiť/vymeniť tovar tak nám zavolaj na číslo +421 902 491 591, alebo píš na ahoj@ancug, či pošli správu na FB.


Laco & Lubo


*srdiečko (gemerské nárečie)

Naše obľúbené hashtagy:#ancugsk #slovakdesign #oblecenie #stramak #fesanda #local #urban